неділю, 2 квітня 2023 р.«Нація, яка читає, – непереможна» 

(зустріч з  письменницею Галиною Гузовською-Корицькою)

 Життя – це не кількість прожитих днів, а  ті моменти, які запам'яталися. Таким незабутнім для школярів Білобожницької ЗОШ І -ІІІ ст. стало дійство «Нація, яка читає, – непереможна». До закладу освіти на запрошення директорки школи Лідії  Антонівни Лесик  завітала  письменниця Галина Гузовська-Корицька, яка жила і працює (дистанційно) в Запоріжжі, а в даний час - в батьківській хаті (с. Скоморохи). І, фактично, доводиться нам землячкою. Галина Романівна є сучасним автором творів для дітей, один з яких (казка "Лисичка-комерсантка") вивчається у 4 класі з предмету літературне читання. Письменниця привезла для ознайомлення кілька зразків недавно надрукованих різними видавництвами книг, в тому числі –  «Підручники і посібники» (м. Тернопіль). Її твори сучасні, хоч і розповідають про минувшину, захопливі, бо героями є однолітки теперішніх учнів та учениць, креативні, бо відкривають красу людського життя крізь призму закоханого у навколишній світ серця. 

Тому й не дивно, що урок-зустріч об'єднав в актовій залі учнів 4 – 8 класів. І всім було цікаво! Ведучі заходу –  вчитель української мови та літератури  Лесик Л. А., вчитель початкових класів Іваськів Т. П. та восьмикласниці Обрусняк С. і Гаврилишин Л. – презентували творчість талановитої письменниці.   На сцені  восьмикласники майстерно розіграли театралізовані уривки з творів Галини Гузовської-Корицької. Проникливо передали своєю грою Свергун А., Єдинак Ю. Польник П. події, що викликали сльози не тільки в письменниці, а і в інших. Особливого настрою уроку-зустрічі додала пісня "Слава Україні" у виконанні Софії Обрусняк. А далі, уже у власній розповіді, авторка зворушливо зачитувала рядки з творів про захопливий довколишній світ. І кожен відчував його її очима, де все навкруги – магія, що тримає, наче за руку, і не відпускає. Серед найактивніших і найуважніших учасників зустрічі в ході вікторини розіграно приз: книгу письменниці. Її отримав учень 4-го класу Руслан Остапів. Завершився захід піснею шкільного хору "Дитячими долонями" (муз. кер. Ставнича Н.П.) та щирими побажаннями плідної творчої праці нашій гості від восьмикласниці Лесі Гаврилишин та четвертокласниць (Борик С., Лиха Л., Петрів Д.) , які уособлювали Надію,  Красу та Мрію (кер. Іваськів Т.П.). Бо магія слова, безперечно,  не існує без цих начал! Тому, щоб її пізнати, треба вдумливо і багато читати. Це і було основним мотивом проведеного заходу: в читанні наш розум і сила!

 На виховному заході було оформленно книжкову виставку книг , які написала  Галина Гузовська-Корицька.,а також виставка ілюстрацій до творів писеменниці виконанні учнями Білобожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.Немає коментарів:

Дописати коментар