пʼятниця, 8 травня 2015 р.




Результат пошуку зображень за запитом "шевченко"
9 березня — день народження
Тараса Григоровича Шевченка ( 1814-1861)
Тара́с  Григо́рович  Шевче́нко (відомий також як Кобза́р; 25 лютого (9 березня) 1814, с. Моринці, Київська губернія, (нині Черкаська область) — 26 лютого (10 березня) 1861, м. Санкт-Петербург) — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч,  фольклорист, етнограф.
Тарас Шевченко у своїй творчості відобразив саме ті думки і настрої, які були важливими в житті українців його часу. Про те, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, свідчить те, що в другій половині XIX і на початку XX ст. чи не єдиною книжкою у більшості сільських хат України був «Кобзар», вірші з нього вчили напам'ять, за ним училися читати.
Творчість Шевченка була багатогранною. Митець був і глибоким  ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і два уривки з інших п'єс; дев'ять повістей, щоденник та автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), чотири статті та понад 250 листів. З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів. Натомість у літературі про його мистецьку спадщину безпідставно приписувано йому чимало творів живопису і графіки інших авторів (досі зареєстровано 263 такі твори).

     В шкільній бібліотеці оформлений стенд .
" Твори Шевченка переживуть
віки і вічно будитимуть у
серцях людей благородні.великі почуття"
                      К.Станіславський





Оформлена книжкова виставка книг
Т.Г. Шевченка на тему: "Борітеся поборете!"











  







Учнями школи 8-11 класів виготовленні презентації, розгортки про життя та творчість Тараса Шевченка.


Немає коментарів:

Дописати коментар